تئاتر

امیر جدیدی بازیگر برگزیده تئاتر فجر شد/ نوید محمد زاده جایزه ویژه بازیگری گرفت

جشنواره تئاتر فجر با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با دبیری نادر برهانی مرند به ایستگاه پایانی رسید. اسامی برندگان نمایش‌های صحنه‌ای که اختصاص به معرفی برگزیدگان بخش رقابتی جشنواره سی و هشتم دارد، به شرح زیر اعلام شده است:

در بخش بازیگری زن مسابقه نمایش‌های صحنه‌ای لوح تقدیر و جایزه نقدی به آرزو عبدالهی برای نمایش «باق وحش» از شهر کرد و یلدا عباسی برای نمایش های «مارلون براندو» و «کمیته نان» از تهران اهدا شد.

در بخش بهترین بازیگری مرد، لوح تقدیر و جایزه نقدی به علی شادمان برای نمایش «شاه ماهی» از تهران و مجید رحمتی برای نمایش «کریم لوژی» از تهران تعلق گرفت.
علی شادمان پس از دریافت جایزه گفت: «تک‌تک عوامل نمایش «شاه ماهی» اگر نبودند و زحمت نمی کشیدند این جایزه نصیب من نمی‌شد، این جایزه را به‌تمامی هم‌نسلان خودم تقدیم می‌کنم، ایران وطن ماست و ما این سرزمین را می‌سازیم.»

اما تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین بازیگر مرد به امیر جدیدی برای نمایش «شاه ماهی» از تهران رسید.

جایزه ویژه هیئت داوران در بخش بازیگری مرد نیز شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به نوید محمدزاده برای بازی در نمایش «بیگانه در خانه» از تهران رسید.

محمدزاده پس از دریافت جایزه گفت: «من فکر می‌کنم نزدیک 30 جایزه سینمایی دارم ولی من بچه تئاتر هستم. بعد از حدود 17 سال کار، اولین جایزه‌ام را از جشنواره فجر دریافت می‌کنم، فکر می‌کنم مهم‌ترین جایزه‌ای که گرفتم همین جایزه است، حتی برایم از جایزه ونیز مهم‌تر است. بسیار افتخار می‌کنم که از آقای دلخواه، کیومرث مرادی و رضا مهدی زاده این جایزه را می‌گیرم. همچنین دبیری آقای برهانی مرند و حضور شهرام کرمی و سرکار خانم احترام برومند روی این صحنه برای من بسیار اهمیت دارد.» او در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: «من تئاتر را از آموزشگاه سینمایی هفت هنر کرج، دانشگاه سوره، دانشگاه تهران، دانشگاه سینما و تئاتر، تالار استاد سمندریان و ناظرزاده و… و همچنین اساتیدم یاد گرفتم که بسیار قدردانشان هستم من هر وقت جایزه سینمایی گرفتم، می گفتم پسر تئاتر ایران هستم، ممنون که حرف من را تایید کردید. من جایزه‌ام را برای «دینو زمام حدده» می‌گیرم نه نوید محمدزاده، محمد مساوات تو خالق این نقش بودی و جایزه برای توست. ما سال‌ها پیش هم با یکدیگر کار می‌کردیم و نمایش هایمان مملو از تماشاگر بود، زمانیکه شهرت نداشتیم. من بسیار خوشحالم که برای نمایشی به کارگردانی محمد مساوات این جایزه را می‌گیرم، مساوات نعمتی برای تئاتر ایران است و قطار او آنقدر سریع است که هیچطور متوقف نمی شود. همچنین از گروه تئاتر تازه که سال هاست باهم کار می کنیم بسیار سپاسگزار و ممنونم.»

در بخش نمایشنامه نویسی هم، لوح تقدیر و جایزه نقدی به «عماد الدین رجب لو» برای نمایش «متساوی الساقین» از گرگان و احمد سلگی و رضا بهاروند برای نمایش «شاه ماهی» از تهران رسید.

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی در این بخش به محمد مساوات برای نمایش «بیگانه در خانه» تعلق گرفت.
اما در بخش کارگردانی، لوح تقدیر و جایزه نقدی به رضا بهاروند برای نمایش «شاه ماهی» از تهران و مجتبی رستمی فر برای نمایش «همه فرزندان مکبث» از اهواز تعلق گرفت.
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی این بخش مجددا به سیدمحمد مساوات برای نمایش «بیگانه در خانه» از تهران رسید.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید