تلویزیون
سیروس مقدم از حذف و بازگشت پنجعلی و بهبود می گوید

آفریقا را به «پایتخت» می آوریم


سیروس مقدم با حضور در برنامه «سلام صبح بخیر» درباره ماجرای حذف باباپنجعلی گفت: این اتفاق نه به دیروز و نه یک هفته پیش مربوط است اما برخی آن را به اتفاقاتی ربط دادند که واقعا ربطی نداشت. وقتی «پایتخت 5 » تمام شد با روزنامه هفت صبح مصاحبه جدی داشتیم و تنابنده هم در برنامه رشیدپور اعلام کرد که ظرفیت نقش باباپنجعلی به نظر می رسد تمام شده است یا باید راه دیگری برای بقای آن پیدا و آن را به شکل دیگری وارد قصه کرد مثلا تبدیل به روحی شود که هرازگاهی بیاید و چیزی از گذشته تعریف کند یا او برود و برادری به قصه اضافه شود که کار پنجعلی را انجام دهد. این صحبت برای یک سال پیش است و مصاحبه هایش هم موجود است و وقتی با سازمان قرارداد بستیم تبدیل به یک تصمیم جدی شد و ما تصمیم بر حذف باباپنجعلی گرفتیم.

همکاری با خمسه در سریال «خواب زده»

او اما موضوع بی اطلاعی خمسه را تایید نکرد: اینطور که او را صدا بزنند و بگویند قرارداد اینگونه شده و باباپنحعلی حذف شده، نبوده اما او از قبل خبر داشته است. درباره خمسه بگویم که ما 10 سال یک زندگی تنگاتنگی را با هم داشتیم. همه بچه هایی پایتخت آقای خمسه را دوست دارند. حتی حین «پایتخت 5» ناخوشی مشکوکی پیدا کردند که همه ما بهم ریخته بودیم و خانم غفوری به سرعت شرایط را فراهم کرد که او زودتر به تهران برود و با بیمارستان نیکان هماهنگ شد تا چکاپ شود. ما ایشان را دوست داریم ولی به لحاظ حرفه ای قرار است همکاری مان به شکل دیگری ادامه پیدا کند و ایشان برای کار بعدی من دیروز دفتر بودند و صحبت کردیم تا یکی از نقش های «خواب زده» را ایفا کند.

کارگردان «پایتخت» درباره نقش بهبود نیز توضیح داد: درباره بهبود در قسمت قبلی اعلام کردیم اتفاقی می افتد، او حین آموزش و پرورش فیل، فوت کرده و جسد او را آتش زده اند. اما او برمی گردد و چگونگی برگشتن او هم بامزه است. ما افریقا را به سریال می آوریم و قصه جذابی دارد که خود بهبود هم در آن هست و روح نیست.

سختم است با تهیه کننده دیگری کار کنم

مقدم یادآور شد: متن های سریال دارد نوشته می شود، همین حالا در کیفم قسمت دو را دارم که در راه داشتم آن را می خواندم. اوایل آذرماه تصویربرداری را شروع می کنیم و از 15، 20 روز قبل دیدن لوکیشن ها و پیش تولید را خواهیم داشت. ضمن اینکه ممکن است کاراکتر مسنی وارد قصه کنیم تا طیف کهنسال هم از ما راضی باشند اما بازیگر این نقش هنوز مشخص نشده است.

او در پاسخ به این سوال که آیا به جز همسرش، سختش است با تهیه کننده دیگری کار کند، گفت: از زمانی که به عنوان تهیه کننده و کارگردان مشترک کار می کنیم، هرچیزی از شیر مرغ تا جان آدمیزاد که در قصه لازم بوده فراهم شده. خدا خشایار الوند را رحمت کند او می گفت در قصه قرار است فولکس واگن زیر آب ببریم و آیا این کار در قشم شدنی است؟ خانم غفوری هم به راحتی شرایط را فراهم کرد و ما در قشم این صحنه ها را گرفتیم. با او لحظه ای از کیفیت کار کم نمی شود و واقعیت دارد که سختم است با تهیه کننده دیگری کار کنم.

این کارگردان مطرح در پایان خطاب به مردم گفت: ممنونم که این فرصت به من داده شد که بعد از مدتها در خدمتتان باشم. دوست دارم از شما که می دانم کارهای فرهنگی و سریالهای فرهنگی را دوست دارید خواهش و دعوت  کنم یک فیلم سالم به اسم «قسم» به کارگردانی آقای تنابنده را حتما ببینید که فیلم شریف، پاک و انسان دوستانه ای است.

فیلم‌نیوز

پاسخی بگذارید