تلویزیون
‌کاوه آفاق در یک برنامه تلویزیونی مطرح کرد:

برایم عجیب بود اساتیدی مثل مهرجویی نیم نگاهی به من داشته باشند/ دنبال چیزی در بازیگری نیستم، عاشق موسیقی‌ام

کاوه آفاق با حضور در برنامه تلویزیونی «سلام صبح بخیر» درباره فعالیت‌های هنری‌اش و همچنین همکاری در جدیدترین فیلم داریوش مهرجویی و یک سریال تلویزیونی توضیح داد.

کاوه آفاق خواننده راک ایرانی درباره حضور چهره‌ها در عرصه‌های مختلف اظهار کرد: کسانی در کشور ما هستند که از رشته‌های مختلف وارد رشته‌های دیگر شده‌اند. حتی مدیران اینگونه هم داریم که موفق بوده‌اند. فکر نمی‌کنم ایرادی داشته باشد. یکی از بزرگترین بازیگران کشور ما مرحوم بزرگواری کشتی گیر هم بودند. نمونه‌های این چنینی داریم که از ورزش به بازیگری، از بازیگری به خوانندگی و… آمده‌اند. نمونه‌های خارجی مثل جان تراولتا، برت لنکستر و حتی چارلین چاپلین هم که از موسیقی به سمت سینما آمده اینگونه بوده‌‌اند.

او در ادامه افزود: پدر من تئاتری است می‌دانم اینکه فرد بسیار بامطالعه‌ای باشی و ناگهان کسی را که تئاتر کار نکرده کنارت بگذارند سخت است.

این خواننده که رشته معماری خوانده و نقاشی و خوانندگی می‌کند، بیان کرد: شاید اگر ما هم ببینیم کسی از رشته دیگر وارد موسیقی شود و خیلی جالب یا بد کار کند، قضاوت‌های ویژه‌ای کنیم. اما بگذارید یک مثال بزنم. همیشه گفته‌ام حامد بهداد اگر موسیقی کار می‌کرد می‌توانست یکی از خواننده‌های بزرگ ایران باشد. چیز عجیبی نیست و خود من در مصاحبه‌های مختلف از او دفاع کرده‌ام. به هر حال انجام دادن کار هنری مطرح است.

آفاق یادآور شد: اولولیت من کار هنری است و اگر این هنر گلدوزی هم باشد انجامش می‌دهم. نقاشی هم می‌کنم. هرگز موسیقی موقعی که کار می‌کنم گوش نمی‌دهیم و همه اهالی این رشته، موسیقی را متمرکزانه گوش می‌دهیم و برایمان جنبه تفریح ندارد.

خواننده قطعه «شال سرخ» با اعلام این خبر که برای یک سریال شبکه سه قرارداد بسته است، درباره حضور در فیلم سینمایی «لامینور» به عنوان بازیگر، تصریح کرد: درباره جزئیات «لامینور» چیزی نمی‌توانم بگویم. از همین جا خدمت استاد داریوش مهرجویی سلام می‌کنم. همچنین رضا درمیشیان و آقای کریستف رضاعی. چیزی که می‌توانم بگویم این است که خیلی برایم عجیب بود آدم‌هایی بزرگی مثل استاد مهرجویی در سن و سال و تجربه‌ای که هستند نیم نگاهی هم به بنده داشتند. برایم باعث افتخار است و همیشه ممنون لطفشان هستم. رضا درمیشیان هم گفته درباره کار صحبتی بکنی تو را می‌کشم!

او در ادامه یادآور شد: در سطحی نیستم که درباره اثری که استاد مهرجویی می سازد صحبتی کنم. من و درمیشیان هم مدرسه ای بودیم و با هم به مدرسه نسبتا تیزهوشان البرز می رفتیم.

این خواننده درباره واکنش هم صنفی‌هایش به حضور او در یک فیلم سینمایی گفت: یک سری از رفقای موسیقایی‌ام می‌گفتند فرصت خیلی خوب و جالبی است که می‌توانی در خدمت این اساتید باشی، عده‌ای هم می‌گفتند نه. به قولی بچه‌هایی که خودشان ترانه سرا و آهنگساز و خواننده هستند فرمان دست خودشان است. ولی وقتی بازیگر می‌شوی فرمان دستت نیست و تو هم یکی از عوامل یک فیلم هستی. می‌گفتند از هد بودن موسیقی به شغلی نرو که باید در آن منتظر اندیشه دیگری باشی. ولی برخی هم گفتند نه این هنر اعلایی است و برو. از جمله پدرم هم مرا تشویق کرد. من هم این فضولی را کردم. در بازیگری هم نه دنبال شهرتم نه چیزی بلکه عاشق موسیقی هستم.

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید