سینمای ایران
چهره هفته: صابر ابر

بر بوم‌ زمانه

صابر ابر در سال‌های اخیر، به واسطه فعالیت‌های فرهنگی و واکنش‌هایی که نسبت به مسائل اجتماعی نشان داده، در قامت یک چهره دغدغه‌مند ظاهر شده است.

با پست‌ها و یادداشت‌هایی که متناسب با شرایط زمانه خود منتشر می‌کند، بدون هیچ ادعایی کنار مردم است و دغدغه‌های مشترکی با آنها دارد.

در شرایطی که برخی مردم ماسک زدن را فراموش کرده بودند صابر ابر مسبب یک فرهنگ سازی در این روزگار سخت کرونایی شد.

او با انتشار یک پست، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در شرایط کرونا، جنایتی فرهنگی خطاب کرد. بلافاصله بسیاری از هنرمندان و مردم، هم صدای صابر در فضای مجازی شدند، برای اثبات این حقیقت که: تنها راه نجات از این دشمن پنهان، «ماسک زدن» است. صابر ابر هنرمند متفکر و هوشمندی است و تاثیرگذارترین واژه‌ها را برای شرح حال فرهنگ و جامعه انتخاب می‌کند.

او در هفته‌های اخیر جزو چهره‌های خبرساز سینمای ایران بود. تا جایی که انتشار پست حمایت آمیز او از فعالیت تبلیغاتی رفیق هنرمندش نوید محمدزاده، با بازتاب‌های متعددی در فضای مجازی مواجه شد.

چند روز پیش اعلام شد نمایش «هه» به طراحی و کارگردانی پیمان قدیمی و با بازی صابر ابر از نیمه اول مرداد با رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی در فضای باز تالار وحدت روی صحنه می‌رود. او قصد دارد با این اجرا، یک اقدام فرهنگی متناسب با شرایط این روزها، برای زنده نگه داشتن تئاتر انجام دهد.

صابر ابر چند وقت پیش تجربه بازی در سریال «قورباغه» را به پایان رساند. اثری به کارگردانی هومن سیدی که نخستین تجربه بازی ابر در سریال است و قرار است به زودی در شبکه نمایش خانگی توزیع شود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید