سینمای ایران
سکانس ماندگار

«دایره زنگی»

پس از ساخت مجموعه های موفق تلویزیونی نظیر «یادداشتهای کودکی»، «پشت کنکوری ها» و «من یک مستاجرم » پریسا بخت آور سال ۸۶ اولین فیلم سینمایی خود را با فیلمنامه ای از همسرش اصغر فرهادی جلوی دوربین برد.

در این فیلم پربازیگر مهران مدیری، باران کوثری، امین حیایی، صابر ابر، محمدرضا شریفی نیا، نیما شاهرخ شاهی، ملیکا شریفی نیا، بهاره رهنما، امید روحانی، نیلوفر خوش خلق، نگار فروزنده، اکرم محمدی، امیر نوری، گوهر خیراندیش، محسن قاضی مرادی و حامد بهداد ایفای نقش می کنند.

اما پیش از بازیگران «دایره زنگی» که قرار گرفتن آنها کنار یکدیگر جذابیت زیادی برای هر فیلمی ایجاد می کند این داستان اصلی آن است که مخاطبان زیادی را به سالن های سینما کشاند.

فیلمنامه و خط اصلی داستانی این فیلم چیزی نیست جز: دیش ماهواره!

اهالی یک ساختمان اختلاف نظرهای بسیاری در مورد استفاده از ماهواره دارند. خانواده ای به کل مخالف ماهواره هستند و خانواده های دیگری موافق آن هستند و این گوناگونی طرز فکرها درباره استفاده از این پدیده اتفاق های جالب و خنده داری را در فیلم رقم می زند.

«دایره زنگی» برای اولین بار در بخش فیلمسازان اول بیست و ششمین جشنواره فجر به نمایش درآمد و اواخر اسفند ۸۶ در سینماهای کشور روی پرده رفت و توانست با استقبال مخاطبان عنوان پرفروش ترین فیلم اکران نوروز ۸۷ را به خود اختصاص دهد.

فیلم‌نیوز

پاسخی بگذارید