سینمای ایران

کارگردان «تابستان داغ» در تدارک ساخت دومین فیلمش

ابراهیم ایرج زاد با اشاره به اینکه پروانه ساخت دومین فیلم بلند سینمایی‌اش به نام «عنکبوت» صادر شده، به ایسنا گفت: من بعد از فیلم «تابستان داغ» وارد پروسه ساخت فیلم دومم شدم و تمام تلاشم بر این بود که قدم دوم را محکم تر بردارم و در انتخاب فیلمنامه با وسواس بیشتری پیش بروم.

او در ادامه بیان کرد: در این مسیر از دو سال قبل با همراهی اکتای براهنی گفت‌و گوهایی شکل گرفت مبنی بر انتخاب ایده‌ای برای همکاری و خوشبختانه به خاطر دغدغه و نگاه مشترکی که نسبت به نیروی شر و نقد نگاه تند از این زاویه وجود داشت با پیشنهاد درستی از جانب اکتای براهنی، تصمیم بر کار بر روی داستانی شد که در ادامه «عنکبوت» نام گرفت. از اوایل سال ۹۶ پروسه تحقیقاتی فیلمنامه را آغاز و اواخر شهریورماه ۹۷ نسخه اول آن آماده شد. اما در ادامه در بحث پیدا کردن تهیه‌کننده دچار مشکلاتی شدم و در نهایت اواسط دی‌ماه خوشبختانه آقای جواد نوروزبیگی که تهیه‌کنندگی فیلم قبلی من را هم برعهده داشتند، تهیه این فیلم را قبول کردند. سپس درخواست پروانه ساخت «عنکبوت» را به وزارت ارشاد دادیم اما در این مسیر نیز با مسائلی مواجه شدیم.

این فیلمساز درباره موضوع و بازیگران این فیلم سینمایی توضیح داد: نکته مهم این است که داستان این اثر ریشه در واقعیت دارد و به زندگی یک قاتل زنجیره‌ای می‌پردازد. «عنکبوت» روایت مردی است که قصد دارد ریشه فساد را خشک کند و در حقیقت آسیب‌شناسی و نقد نگاه تند است. با بازیگران اصلی صحبت شده اما به دلیل آنکه پروانه ساخت به تازگی صادر شده است و زمانبندی دقیق تولید بعد از صدور پروانه مشخص می‌شود، فعلاً نمی‌توانم اسم خاصی بیاورم. با این‌حال این اثر به خاطر اهمیت کاراکترهای متعددی که دارد یک فیلم پربازیگر محسوب می‌شود و حتماً کیفیت بازیگرانی که می‌خواهند در این نقش‌ها حضور پیدا کنند بسیار مهم است. همچنان که سعی بر این است از ترکیب جدیدی از بازیگران استفاده کنیم تا برای مخاطب جذابیت داشته باشد.

ایرج‌زاد در پایان صحبت‌هایش با اشاره به اینکه “جشنواره ملی فجر اولین انتخاب او برای نمایش این فیلم‌اش است” اظهار کرد: اصولاً بعد از ساخته شدن فیلم اولین تصمیم یک فیلمساز این است که فیلم به دست مخاطب برسد، تفاوتی نمی‌کند این از طریق جشنواره باشد یا از طریق اکران.

 

فیلم‌نیوز

پاسخی بگذارید