سینمای ایران
به بهانه اکران آنلاین «حکایت دریا»؛ نگاهی به چند اثر پربازیگر سینمای ایران

سرنوشت فیلم‌های پرستاره در گیشه

همزمان با اکران آنلاین «حکایت دریا»، هفت صبح در گزارشی به آثاری پرداخته که از ستاره‌ها و بازیگران مطرح زیادی بهره‌مند شدند. اما آیا سرنوشت این فیلم‌ها در گیشه موفقیت آمیز بود؟ این گزارش به بررسی این موضوع اختصاص دارد.

«آشغال‌های دوست داشتنی»
این فیلم با بازی شهاب حسینی، هدیه تهرانی، حبیب رضایی، نگار جواهریان، اکبر عبدی، صابر ابر و شیرین یزدان بخش، اسفند ۹۸ بعد از شش سال اکران شد. «آشغال‌های دوست داشتنی» بهترین فیلم محسن امیریوسفی است. حاشیه‌ها به همراه بازیگران، عوامل اصلی موفقیت فیلم هستند.

«پل چوبی»
فیلمی با بازی بهرام رادان، مهناز افشار، هدیه تهرانی و مهران مدیری که چند سال توقیف بود و سرانجام بدون داشتن سینماهای حوزه هنری روی پرده رفت. حاشیه‌ها به همراه ستاره‌ها به کمک این فیلم آمدند و آن را تبدیل به اثری پرفروش کردند. «پل چوبی» به کارگردانی مهدی کرم پور سال ۹۲ روی پرده رفت.

«اسب حیوان نجیبی است»
این فیلم با بازی رضا عطاران، پارسا پیروزفر، حبیب رضایی، مهتاب کرامتی، باران کوثری، اشکان خطیبی، مهران احمدی، پانته‌آ بهرام، بابک حمیدیان، احمد مهرانفر، کارن همایونفر و ماهایا پطروسیان سال ۹۰ روی پرده رفت. ستاره‌ها تاثیری مستقیم در موفقیت فیلم عبدالرضا کاهانی داشتند و فروش آن را تضمین کردند. بازی رضا عطاران و مهتاب کرامتی یکی از امتیازهای فیلم بود که مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

«دایره زنگی»
«دایره زنگی» به کارگردانی پریسا بخت آور در مجموع فیلم خوبی بود. حضور مهران مدیری، امین حیایی، محمدرضا شریفی نیا، باران کوثری، صابر ابر، حامد بهداد، گوهر خیراندیش و سوژه بامزه «دایره زنگی» باعث شد در نوروز ۸۷ لقب پرفروش‌ترین فیلم سینما را از آن خود کند. در کنار مهران مدیری که بازی موفقی همسو با داستان فیلم داشت، حامد بهداد هم با اینکه نقشش کوتاه بود اما بازی‌اش در خاطره‌ها ماند.

«ما همه با هم هستیم»
از جمله فیلم‌های پربازیگر سال‌های اخیر است. «ما همه با هم هستیم» به کارگردانی کمال تبریزی ۱۰ میلیارد در گیشه فروش کرد اما جزو بدترین فیلم‌های کارنامه بازیگرانش است. مهران مدیری، لیلا حاتمی، پژمان جمشیدی، جواد عزتی، ویشکا آسایش، هانیه توسلی، مانی حقیقی، سیروس گرجستانی و…در این فیلم ایفای نقش کردند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید