سینمای ایران
از طرف «فیلم‌نیوز» تقدیم به ویشکا آسایش

قدم به قدم به سوی موفقیت‌

ویشکا آسایش برای اولین بار در آغاز دهه هفتاد به عنوان بازیگر جلوی دوربین رفت و نقشی را ایفا کرد که پس از گذشت بیش از بیست سال هنوز در خاطر بسیاری از مردم باقی مانده است.
فیلم‌نیوز: اینکه از انگلستان و دانشگاه لندن لیسانس طراحی صحنه و لباس داشته باشی و حالا به عنوان بازیگری موفق از تو یاد شود به این معنا است که از گذشته برای راهی که امروز در حال طی کردن آن هستی، برنامه ریزی کردی و با تکیه بر استعدادت توانستی به اعتبار خود در سینما و تئاتر اضافه کنی.

ویشکا آسایش متولد ۱۶ آبان ۱۳۵۱ است. برای اولین بار در آغاز دهه هفتاد به عنوان بازیگر جلوی دوربین رفت و نقشی را ایفا کرد که پس از گذشت بیش از بیست سال در خاطر بسیاری از مردم باقی مانده و با شنیدن نام این شخصیت تاریخی همه چهره ویشکا آسایش در پس ذهن‌هایشان پدید می‌آید: «قطام»!

پس از بازی در سریال «امام علی» همکاری‌اش را با داود میرباقری در سینما ادامه داد و در نقشی بسیار متفاوت جلوی دوربین رفت: «ساحره»! عروسک مرموز و تا حدودی ترسناکی که هنوز نحوه راه رفتن و حرکاتش در خاطر بسیاری از مردم باقی مانده است.

آسایش با این دو اثر داود میرباقری به سینما و تلویزیون معرفی شد و توانست قدم به قدم به موفقیت‌های بسیاری برسد.

با اینکه از اواسط دهه هشتاد کمی از بازیگری فاصله گرفت اما در سال ۸۹ اولین سیمرغ بلورینش را دریافت کرد؛ آن هم برای بازی در فیلمی کمدی!

خانم دارابی «ورود آقایان ممنوع» از معدود کاراکترهای فیلم‌های طنز است که در جشنواره فجر مورد توجه قرار گرفته است. این فیلم برای اولین بار در جشنواره بیست و نهم به نمایش درآمد و آسایش برای بازی در آن سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کرد.

در طول این سال‌ها ثابت کرده که مدیوم‌ها برایش فرقی ندارد؛ چه سینما باشد، چه تلویزیون و چه تئاتر! او می‌تواند با بازی‌هایش به راحتی توجه و چشم‌های مخاطبان را به خود جلب کند.

ویشکا آسایش به تازگی بازی در سریال «نهنگ آبی» و فیلم «گورکن» را به پایان رسانده امسال فیلم‌های «ما همه با هم هستیم» و «سال دوم دانشکده من» با بازی او در سینماها به نمایش درآمد.

حال شما هم بهترین بازی ویشکا آسایش در طول ۲۳ سال گذشته را انتخاب کنید تا ببینیم او با چه نقشی در خاطر بسیاری از مردم باقی مانده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید