سینمای ایران
رشد ۳۵ درصدی میزان فروش و 3 درصدی تعداد مخاطبان نسبت به پارسال

«متری شیش و نیم» پرفروش‌ترین فیلمِ بهار امسال

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، میزان فروش فیلم های سینمای ایران در سه ماهه نخست سال ۹۸ ، به فروشی معادل ۱۱۴ میلیارد و ۱۶۲ میلیون و ۸۳۹ هزار تومان با ۹ میلیون و ۸۴۶ هزار و ۶۲۳ نفر بیننده رسید.

این درحالیست که در سه ماه نخست سال ۹۷ میزان فروش به ۸۴ میلیارد و ۷۵۳ میلیون و ۷۹۲ هزار تومان با ۹میلیون و ۸۱۷ هزار و ۷۹۶ نفر رسیده بود.
بر اساس بررسی‌های معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی میزان افزایش فروش فیلم‌ها در سه ماهه ابتدایی امسال (سال۹۸) نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۵ درصد افزایش و تعداد تماشاگران نیز ۳درصد رشد داشته است.

میزان فروش سینمای ایران در خردادماه سال ۹۸ معادل ۲۸میلیارد و ۸۷۲ میلیون و ۶۱ هزار تومان بوده است و ۲ میلیون و ۵۰۸ هزار و ۲۷۳ نفر به تماشای فیلم های اکران شده نشستند که در مقایسه با خردادماه سال گذشته که میزان فروش ۱۳ میلیارد و ۶۸۹ هزار و ۶۴۸ هزار تومان بوده و یک میلیون و ۷۴۳ هزار و ۴۸۳ نفر به تماشای فیلم ها نشسته بودند، خردادماه امسال ۱۱۱ درصد افزایش فروش و ۴۴درصد افزایش بیننده را داشته‌ایم.

خبرگزاری ایسنا اما در گزارش مفصلی به وضعیت گیشه بهار امسال و همچنین به فیلم های پرفروش و کم فروش این فصل پرداخته است.

بخشی از این گزارش به این شرح است: پرفروش‌ترین فیلم سینمایی که در این سه ماهه (سال ۹۸) روی پرده رفته «متری شیش و نیم» سعید روستایی با فروشی نزدیک به ۲۷ میلیارد تومان و دو میلیون و ۲۳۰ نفر مخاطب بوده و در رتبه دوم «رحمان ۱۴۰۰» منوچهر هادی با فروش بیش از ۲۲ میلیارد تومان و یک میلیون و ۷۹۷ نفر مخاطب و در رتبه سوم «تگزاس ۲» مسعود اطیابی با فروش ۱۷ میلیاردی و یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مخاطب قرار دارند.

سه فیلم پایین جدول از نظر فروش نیز به ترتیب «تولدت مبارک» سمیه زارعی نژاد با نزدیک به ۳۸ میلیون تومان، «خانه دیگری» بهنوش صادقی ۷۹ میلیون تومان و «وکیل مدافع» سلمی بابائی و ونداد دوشن با ۸۴ میلیون تومان قرار دارند که هر سه فیلم در جدول اکران ماه رمضان قرار داشتند.

فیلم‌نیوز

پاسخی بگذارید