سینمای ایران

متقاضیان جشنواره فیلم فجر مشخص شدند

با پایان مهلت ثبت نام سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر فهرست متقاضیان این جشنواره مشخص شد و با وجود اخبار ضد و نقیض، چندین پروژه مهم امسال متقاضی شرکت در جشنواره فجر شده‌اند. از «خروج» ابراهیم حاتمی کیا تا «خورشید» مجید مجیدی از «خون شد» مسعود کیمیایی تا «قاتل و وحشی» حمید نعمت الله از «مجبوریم» رضا درمیشیان تا «درخت گردو» محمدحسین مهدویان و از «آتابای» نیکی کریمی و «سه کام حبس» سامان سالور تا «عامه پسند» سهیل بیرقی

مجید مجیدی که پیش‌بینی می‌شد فیلمش را به بخش ملی جشنواره فجر ندهد فرم جشنواره را پرکرده، هرچند مشخص نیست وضعیت آماده شدن فیلم «خورشید» به چه شکل خواهد بود و سازندگان برای نمایش این فیلم در جشنواره فجر به توافق می‌رسند یا نه. همچنین کمال تبریزی برای فیلمش با نام موقت «در کمال بیشعوری» فرم پرکرده فیلمی که بی سر و صدا در حال فیلمبرداری است.

فیلم «مست عشق» حسن فتحی هم سرانجام متقاضی جشنواره فیلم فجر شد. فیلمی که تولیدش با حواشی فراوانی همراه بود و در صورت رسیدن به جشنواره فجر با جمع بازیگران سرشناس ایرانی و ترکیه‌ای از آثار پر سر و صدای امسال خواهد بود.

چند نام جالب هم در فهرست متقاضیان امسال به چشم می‌خورند؛ یک فیلم پرحاشیه که سال گذشته اکران هم شده امسال متقاضی جشنواره فجر شده! شنیده شده کارگردان این فیلم نسخه تازه‌ای از فیلمش را آماده کرده و قصد دارد این فیلم را برای هیات انتخاب نمایش دهد!

سعید ملکان، هاتف علیمرادنی، بهروز شعیبی، مجید برزگر، ابراهیم ایرج زاد، مهران احمدی، مجید توکلی، بهتاش صناعی‌ها و.. دیگر فیلمسازانی هستند که با فیلم‌هایشان متقاضی نمایش در جشنواره سی و هشتم فیلم فجر شده‌اند.

 

فیلم‌نیوز

پاسخی بگذارید