سینمای ایران
فاطمه معتمد آریا در گفتگو با رادیو تهران:

من بازیگرم، سلبریتی نیستم/ پول‌های بی‌نشان با ذات هنر فاصله زیادی دارد

فاطمه معتمد آریا، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون و رئیس شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران، شب گذشته در گفتگوی تلفنی با برنامه «پشت صحنه» رادیو تهران درباره بحث مالیات هنرمندان و ورود پول‌های مشکوک به سینما صحبت کرد.

معتمد آریا با اشاره به این که علاقه‌ای به سلبریتی شدن ندارد گفت: من یک بازیگر هستم؛ بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون. سلبریتی نیستم. برای من فرش قرمز پهن نکنید و آنها را برای سلبریتی‌هایی نگه دارید که احتیاج به فرش قرمز دارند یا در فضاهای مجازی به فرش قرمز متداول شده و با حضور بازیگران مترادف شده است.

او درباره رقم‌های میلیاردی یا به عبارتی دستمزدهای نجومی برخی بازیگران سینما اظهار کرد: این دستمزدها، از پول‌های بی‌نشانی که وارد سینما شده است نشئت می‌گیرد. اما چرخه سینما با این پول‌ها نمی‌چرخد. متاسفانه یک برنامه ریزی  دقیق و درستی برای ورود پول‌هایی که متعلق به  سینما یا هنر نیست شکل می‌گیرد و در این مسیر یک تعداد بخصوصی را با خودشان همراه می‌کنند. این چرخه‌ای است که سرش به سینما نمی‌رسد، از سینما بیرون است ولی ترکش‌هایش به سینما رسیده. این ها چیز معقول و متداولی نیست.

معتمد آریا معتقد است به جای گرفتن مالیات از بازیگران، به پول‌هایی که برای پول شویی وارد سینما می‌شود رسیدگی کنند: پول‌های بی نشان و ریخت و پاش‌های سینمایی با ذات هنر فاصله  زیادی دارد و باید به آن پول‌ها رسیدگی کنند. به نظرم باید مالیات مفصلی هم از صاحبان آن درآمدها و پول‌ها بگیرند ولی خرج خود سینما کنند.

فیلم‌نیوز

پاسخی بگذارید