سینمای ایران
واکنش نماینده زاهدان و تهیه کننده «شبی که ماه کامل شد» به صحبت های فراستی در برنامه «هفت»  

چرا صداوسیما در این دوران حساس، تریبون را به دست افرادی بی‌ملاحظه می‌دهد / به قوم بلوچ و خاندان ریگی توهین شده است

مسعود فراستی منتقد صریح اللحن سینمای ایران، جمعه شب گذشته با حضور در برنامه «هفت» به انتقاد تند از فیلم «شبی که ماه کامل شد» پرداخت و آخرین ساخته آبیار را فیلمی ضد ملی و ضد انسانی دانست که در میزانسن و حس‌اش از دشمن ملی دفاع می‌کند.

فراستی در بخش دیگری از صحبت هایش انتقادهایی در مورد این فیلم کرده که اظهاراتش با واکنش‌های بسیار متفاوت و اعتراض همراه شده است.

از جمله کسانیکه نسبت به صحبت‌های فراستی واکنش تندی نشان داد و از عملکرد رسانه ملی نیز انتقاد کرده، علیم یارمحمدی، نماینده زاهدان در مجلس است. او با انتقاد از صحبت‌های مسعود فراستی درباره خاندان ریگی و استفاده از لفظ «خاندان لعنتی ریگی» در برنامه تلویزیونی «هفت» گفت: مردم ما بیش از همه از صداوسیما گله‌مند هستند و آگاهی مردم از ناآگاهی فراستی دلیلی برای واکنش نشان ندادن از سمت آنها است. مسعود فراستی هر نقدی به فیلم دارد، بگوید، اما چرا دویست هزار نفر را به حساب یک نفر می‌رنجاند؟

او در ادامه گفت: چرا صداوسیما در این دوران حساس مملکت، تریبون را به دست افرادی بی‌ملاحظه می‌دهد که بارها بی‌توجه به مخاطب، صحبت‌های نادرستی کرده و مردم و هنرمندان را رنجانده است؟

چرا نگران نیستند که چنین صحبت‌هایی امکان ایجاد چه مشکلات داخلی را دارد؟

خوشبختانه همشهری‌های من به‌خوبی می‌دانند که ریشه این بحث ها شخصی است، اما از صداو سیما و برنامه «هفت» خواهان پاسخ هستیم.

همچنین محمدحسین قاسمی تهیه کننده «شبی که ماه کامل شد» با اشاره به سخنان این منتقد در برنامه «هفت» جمعه گذشته بیان کرد: در برنامه هفت شبکه سه؛ به بزرگترین طایفه قوم بلوچ و خاندان ریگی توهین شده است که من از جانب خودم عذرخواهی می‌کنم.
او ادامه داد: قوم بلوچ بسیار مظلوم هستند و با وجود اینکه همیشه در سختی بوده‌اند، همیشه از مرزهای ما دفاع کرده‌اند و این دفاع از زمان حضور استعماگران در این منطقه وجود داشته است. آنها قومی شهیدپرور هستند.
قاسمی افزود: امیدوارم توهینی که در برنامه «هفت» مطرح شده، سهوی بوده باشد.
فیلم‌نیوز