سینمای ایران
به بهانه تولد هانیه توسلی

«چشم‌هایش»

به واسطه چهره‌و چشم‌هایش بسیاری از کارگردانان به او پیشنهادات بازی در نقش زنان اغواگر را می‌دهند، اما این موضوع باعث نمی‌شود بگوییم که بازی‌های او تنها در اینگونه نقش‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

هانیه توسلی متولد ۱۷ خرداد ۵۸ است. تحصیلاتش را در رشته نمایشنامه نویسی دنبال کرد و سال ۸۰ برای اولین بار در یک فیلم سینمایی مقابل دوربین فریدون جیرانی رفت.

اما یک سال پس از «شام آخر» بازی در فیلم فرزاد موتمن را قبول کرد و با آن توانست نظر بسیاری از منتقدان را جلب کند و نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از جشنواره بیست و یکم شود.

تلویزیون نقش بسیار مهمی در معرفی او به مردم و اثبات توانایی بازیگری داشته است. بازی او در سریال‌های «وفا»، «میوه ممنوعه» و حتی «شمس العماره» از جمله حضورهای موفق توسلی در مجموعه های تلویزیونی به حساب می آید.
.
با اینکه نقش زنان دلربا را به خوبی ایفا می‌کند اما او برای بازی در نقش زنی رنج کشیده توانست سیمرغ بلورین جشنواره فجر را لمس کند تا «دهلیز» در کارنامه کاری او به یکی از فیلم‌های برجسته‌تبدیل شود.

بسیاری از خبرنگاران و منتقدانی که در جشنواره جهانی فیلم فجر حضور داشتند و بازی‌توسلی را در فیلم سروش صحت را دیدند به تحسین او پرداختند و مردم را دعوت کردند که امسال حتما «جهان با من برقص» روی پرده نقره‌ای ببینند.

توسلی هم اکنون «ما همه با هم هستیم» را روی پرده سینماها دارد و «ایده اصلی» دیگر فیلمی است که با بازی او امسال در سینماها به نمایش درخواهد آمد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید