سینمای ایران
به بهانه زاد و خسرو احمدی

یادآور روزهای خوب کودکی

بخشی از خاطرات دوران کودکی ما به برنامه‌های تلویزیونی دهه شصت و هفتاد تعلق دارد؛ به چهره‌هایی که هریک نقش موثری در لحظه‌های خوش و بی دغدغه آن دوران داشتند.

خسرو احمدی متولد ۲۸ خرداد ۱۳۴۲ است. بازیگری را از سن ده سالگی شروع کرد، اما آغاز فعالیت جدی او از اواخر دهه ۵۰ بود.

شاید هنوز هم خیلی‌ از مردم خسرو احمدی را به عنوان بازیگر مجموعه «النگ‌ و دولنگِ» ایرج طهماسب به یاد می‌آورند. او با این مجموعه به شهرت رسید و به چهره محبوب کودکان و نوجوانان تبدیل شد.

با اینکه در فیلم‌ها و سریال‌های اجتماعی و کمدی نیز ایفای نقش می‌کرد اما فعالیت برای کودکان از دغدغه‌های مهم او بود و در هر یک از حوزه‌‌های فعالیت خود، توجه به این قشر از اولویت‌هایش به حساب می‌آمد.

او تا کنون در بیش از ۴۰ نمایش و ۵۰ فیلم و سریال ایفای نقش کرده و خودش نیز سابقه تهیه کنندگی چند تئاتر را هم به عهده داشته است.

«کلاه قرمزی و سروناز»، «توی گوش سالمم زمزمه کن»، «قطار ابدی»، «دونده زمین» و…از فیلم‌ها و سریال‌های مهمی هستند که خسرو احمدی در آنها ایفای نقش کرده است.

آخرین حضور احمدی در سینما فیلم «چهار راه استانبول» به کارگردانی مصطفی کیایی بود و با اینکه نقش کوتاهی را به عهده داشت اما بازی‌اش مثل همیشه دلنشین و تاثیرگذار بود.

نمایش «زهر ماری» به کارگردانی علی احمدی و با بازی این بازیگر، از نمایش‌های موفق او در سال‌های اخیر است که با استقبال بالای مخاطبان مواجه شد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید