سینمای ایرانویدیو

حبیب رضایی؛ از «آژانس شیشه‌ای» تا «هم‌گناه»

بازی‌ حبیب رضایی نه در سریال خاطره‌انگیز «خانه سبز» و آن معصومیت ذاتی که در چهره‌اش است، آنقدری بود که یک سال پس از آن ابراهیم حاتمی‌کیا را مجاب کند که نقش عباس «آژانش شیشه‌ای» را به او دهد.

عباس با آن لهجه شیرین مشهدی پس از تماشاگران مورد توجه داوران جشنواره فجر قرار گرفت و حبیب رضایی برای ایفای نقش آن، دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را به عنوان اولین فیلم سینمایی‌اش دریافت کرد.

او که حالا به عنوان کشف تازه سینما شناخته می شد، مورد توجه کارگردانان قرار گرفت و با همایون اسعدیان و داریوش مهرجویی همکاری کرد.

اما کارگردانان شناخته شده جز بازیگری توانایی‌های ببشتری در او می‌دیدند. اینکه در بسیاری از فیلم‌های ابراهیم حاتمی کیا و کمال تبریزی نامت به عنوان بازیگردان و انتخاب کننده بازیگران ثبت شود یعنی به طور کل اشراف کاملی به سینما داری.

رضایی با همین اشراف جلو رفت و به همین دلیل میبینیم در بسیاری از فیلم‌های موفق ۲۰ سال اخیر سینما نامی از او به عنوان بازیگر یا بازیگردان یا… دیده می‌شود.

او که حالا چند ماه است شمع تولد پنجاه سالگی اش را فوت کرده، نیمی از عمرش را در سینما گذرانده و حالا «هم گناه» را در شبکه نمایش خانگی دارد و منتظر اکران «بی‌حسی موضعی» نیز هست تا پس از موفقیت در پست‌های مختلف این بار خودش را به عنوان تهیه کننده در معرض نگاه مردم قرار دهد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید